Upadłość firmy

Upadłość przedsiębiorcy – wyzwanie, któremu da się sprostać

Bycie przedsiębiorcą wiąże się z dużą odpowiedzialnością i podejmowaniem odważnych wyborów. Zdarza się, że na biznesowej drodze napotykamy na kryzys i brak płynności finansowej. Czasem jednym z najlepszych rozwiązań jest ogłoszenie upadłości firmy: szczególnie wtedy, gdy nie możemy uregulować zobowiązań.

Niewypłacalność nie powinna być jednak powodem do paniki. Z każdej sytuacji da się opracować optymalne wyjście i zaplanować działania na przyszłość.

Wybór odpowiedniej drogi postępowania zależy od charakteru prawnego firmy oraz naszej aktualnej sytuacji.

Droga do nowego startu, czyli z czym wiąże się upadłość?

Elementami niezbędnymi do rozpoczęcie postępowania upadłościowego jest potwierdzona zdolność upadłościowa oraz niewypłacalność. Jednym z głównych celów przedsięwzięcia jest spłata lub umorzenie długów względem wierzycieli. Może to uwzględniać spieniężenie majątku.

Ogłoszenie upadłości przedsiębiorcy na dłuższą metę przynosi też spokój psychiczny. Po zakończeniu spraw formalno-prawnych nie musimy martwić się, jak będzie wyglądał kolejny miesiąc i czy zadzwoni do nas komornik. Może to być dobry moment na plan odbudowy lub rozpoczęcie zupełnie nowej kariery.

W całym procesie ważną rolę odgrywa zebranie całej dokumentacji, sporządzenie planu działań i spłaty. Pod uwagę warto wziąć każdy możliwy scenariusz. W takim wypadku najlepiej skorzystać z porady wykwalifikowanego eksperta, który rozumie prawo gospodarcze.

Upadłość przedsiębiorcy: daj sobie pomóc

Kancelaria Prawa Gospodarczego Śliwińska w Lubinie zapewnia wsparcie działalnościom na każdym etapie.

  • Pomagamy niezależnie od tego, czy sprawa dotyczy upadłości spółki czy indywidualnego przedsiębiorcy.

  • W jasny sposób określamy koszty postępowania procesowego oraz naszych usług.

  • Wspieramy w sporządzaniu wniosków, kontakcie z wierzycielami i syndykiem.

  • Świadczymy profesjonalne doradztwo i podejmujemy racjonalne decyzje zgodne z przepisami.

  • Aktualizujemy swoją wiedzę, by rekomendować optymalne rozwiązania.

  • Dbamy o dobrą atmosferę i spokojny przebieg współpracy.

Jeśli zastanawiasz się, jakie kroki podjąć, zacznij od rozmowy z nami. W trakcie konsultacji przeanalizujemy Twoją sytuację i zaproponujemy możliwe ścieżki działania. Skontaktuj się z kancelarią poprzez email: lub telefonicznie:. Z nami wyjdziesz na prostą!