Restrukturyzacja firm

Jakie możliwości zapewnia restrukturyzacja firm?

Restrukturyzacja przedsiębiorstwa ma na celu poprawę sytuacji finansowej firmy. Pozwala uniknąć bankructwa i chroni przedsiębiorcę przed ogłoszeniem upadłości. Motywacją do rozpoczęcia procesu może być również chęć odbudowy pozycji na rynku, odzyskania wiarygodności czy poprawy efektywności działania biznesu.

Kiedy można przystąpić do restrukturyzacji firmy?

Do procesu restrukturyzacji najlepiej podejść jak najszybciej, aby zdefiniować obszary wymagające przemodelowania i ustalić plan działania. Jest to kwestia szczególnie pilna w przypadku, gdy podmiotowi grozi niewypłacalność.

Restrukturyzacja firmy Lubin

Restrukturyzacja firmy jest wieloetapowym projektem, który zajmuje zazwyczaj od kilku do kilkunastu miesięcy. Przed przystąpieniem do procesu warto więc skonsultować się z ekspertem. Kancelaria Prawa Gospodarczego Śliwińska w Lubinie świadczy kompleksową pomoc prawną w zakresie restrukturyzacji firm. Pomaga przeprowadzić klienta przez cały proces postępowania, zapewniając merytoryczne wsparcie dla biznesu na wszystkich etapach. Obejmuje to m.in.:

  • Analizę sytuacji prawnej i ekonomicznej przedsiębiorstwa – gruntowny audyt pozwala zidentyfikować historię finansową, określić problemy i wybrać odpowiedni tryb postępowania.
  • Opracowanie indywidualnej strategii działania, dostosowanej do kondycji firmy i potrzeb klienta – plan ma na celu wskazanie rozwiązań, które będą najbardziej korzystne i zminimalizują straty.
  • Pomoc w przygotowywaniu niezbędnej dokumentacji związanej z postępowaniem – doradca weryfikuje dokumenty, nadzoruje proces zawierania bezpiecznych umów i składania wniosków z załącznikami.
  • Reprezentowanie klienta – prawnik może wystąpić w imieniu firmy jako pełnomocnik przed sądem, w trakcie negocjacji z wierzycielami i w rozmowach z zarządcą bądź nadzorcą sądowym.
  • Doradztwo w zakresie prawa na każdym etapie – w całym procesie będzie towarzyszyć Ci osoba z wieloletnią praktyką, do której będziesz mógł zgłosić się w przypadku wątpliwości.

Decydując się na współpracę z naszą kancelarią możesz liczyć na najwyższą jakość usług. Zapewniamy empatyczne podejście, wiedzę i doświadczenie. Oferta skierowana jest do każdej osoby, która prowadzi działalność gospodarczą i napotkała na trudności. W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu pod +48 574 364 007 oraz biuro@prawohandlowe-kancelaria.pl. Ocenimy stan Twojej firmy, dobierzemy odpowiedni model działania i przygotujemy korzystną ofertę.